Ez a weboldal sütiket használ, amelyek segítik a weboldal működését, hogy jobb és személyre szabott felhasználói élményt nyújtsunk az Ön számára.

Fáj a válla gyógyítsa másképp - A ritmus magazin cikke

Ritmus magazinAz  ízületi  betegségek  kezdetben  csak  átmeneti  kellemetlenségekkel  járnak, amelyek  egy  idő  után elmúlnak.  Az  élet  későbbi  szakaszaiban azonban  egyre  gyakrabban okoznak  panaszt, illetve a  tünetek  egyre  súlyosabb  formában  jelentkezhetnek,  idültté  válhatnak,  rendszeres  kezelést,  állandó gondozást, orvosi felügyeletet  igényelnek.  A  mozgásszervi  bajok  Magyarországon népbetegségnek  számítanak, a lakosság jelentős hányadát érintik, gyakran vezetnek rokkantsághoz,  és  ez  jelentős anyagi terhet ró a családokra,  illetve  az államra. A kialakult mozgásszervi elváltozások  ugyan  a  legtöbb  esetben  nem visszafordíthatók,  de  a  további  romlásuk  megállítható.  A  panaszokat  okozó tünetek enyhíthetők, sőt gyakran megfelelő  kezeléssel  meg  is  szüntethetők. A  problémák  kialakulásában  szerepet játszanak  a  genetikai  sajátosságok,  az életkor, de fontos tényező a mozgásszegény életmód, az ülőmunka, az elhízás, a helytelen táplálkozás, a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás is. „Ezért fontos  a  mozgásfunkciók  eltéréseinek  mielőbbi felismerése, kezelése” – mondja dr. Varga Boglárka, a Péterfy Sándor Utcai Kórház osztályvezető  főorvosa,  reumatológus, fizioterápiás  és  mozgásszervi  rehabilitációs szakorvos.

Alig van ember, akinek ne fájt volna legalább egyszer életében a nyaka, háta, dereka, válla, csípője, térde, lába. A kellemetlen érzés gyakran már a pihentetéstől is elmúlik, de a házi praktikák nem mindig hatásosak.

A teljes cikk letöltése (új ablakban nyílik meg)

Related Articles

Fogyókúra fülakupunktúrával

Dohányzásról leszoktatás fülakupunktúrával

Kineziológiáról tudományosan

Gyógyulda képek

© 2024 Svábhegyi Mozgásszervi Gyógyulda